De Hunebed Highway tussen Coevorden en Zuidlaren loopt als een rode draad door de grotendeels vernieuwde fietsroutes. Langs deze autoweg liggen prachtige dorpen en landschappen, zoals o.a. het Hondsruggebied. De Hondsrug vormt samen met een deel van het omringende gebied, het enige Geopark van Nederland. De Hondsrug heeft een lengte van 70 kilometer en een gemiddelde hoogte van 20 meter boven NAP. Er is er dan ook sprake van een klimroute, met 'maar liefst' 297 hoogtemeters! De Lemenweg naar Drouwen is met 2,1 km de langste beklimming en de Buuner Bult staat bekend als een echte kuitenbijter. Extra mooi: je fietst niet alleen voor jezelf, samen met anderen zamel je geld in voor KWF Kankerbestrijding en twee nader te bepalen goede doelen.
Valthe Groningen Valthe heet voortaan de Hunebed Highway Classic: Stichting Goede Doelen Valthe is in 2010 opgericht om geld te kunnen doneren aan Goede doelen.
Elk jaar op de vierde zondag in augustus organiseerden we de Hondsrugtoertocht Valthe Groningen Valthe. Nu dus de Hunebed Highway Classic. Inschrijf - en sponsorgelden komen geheel ten goede aan de Goede Doelen. Naast het KWF Kankerbestrijding wordt er elk jaar twee of drie andere Goede Doelen (regionaal) door ons geselecteerd. Stichting Goede Doelen Valthe heeft in 10 jaar jaar al bijna € 77.00,00 geschonken