• Voeding
  • Gewijzigd op 5 maart 2026

Review 6D Sports Nutrition: brandstof voor trainingsrit tot (monster) toertocht

Niet wetenschappelijk onderbouwd? Dan is het niet te koop bij 6D Sports Nutrition. De Belgische producent van voedingssupplementen heeft bewezen effectiviteit hoog in het vaandel staan. Wij namen letterlijk de proef op de som met deze sportvoeding.
Review 6D Sports Nutrition: brandstof voor trainingsrit tot (monster) toertocht
Review 6D Sports Nutrition: brandstof voor trainingsrit tot (monster) toertocht
6D is jarengeleden ontstaan uit een samenwerking tussen de Universiteit van Leuven en Medix Laboratoires. Nog altijd zorgt een panel van professoren ervoor dat de laatste wetenschappelijke foefjes worden verwerkt in de sportvoeding die het merk produceert.

Het merk heeft een breed gamma aan producten, van sportdrank tot sportreep, gel en 'chew'. De repen en gels van 6D zouden de beste ingrediënten bevatten, effectief zijn in opname en mild voor maag en darmen.

Plezier voor de smaakpapillen

Wij waren aangenaam verrast door de smaak van de Sports Chew (citrus). Deze chew is lekker compact, makkelijk in twee delen te breken en biedt je 30 gram koolhydraten als brandstof voor je rit. De chew werd niet slap in de achterzak tijdens het fietsen. Ook de Sports Nougat was een plezier voor de smaakpapillen. Waar ik een nougatine-reep doorgaans minder lekker vind, was deze cranberry-variant de moeite waard. Beide producten hebben een 2:1 (twee staat tot één) koolhydraatratio voor optimale energie- en vochtopname. Ook de Pineapple (ananas) sportdrank, drinkt lekker weg en valt niet zwaar op de maag.

Monstertochten

6D belooft dat hun smaken niet gaan vervelen. De smaken zijn ontworpen met variatie in gedachten. "Ons gamma houdt je smaakpapillen geprikkeld", is de belofte. Bijzonder is de 'sports ice'-variant die je bevroren mee kunt nemen voor het koelen van je lichaam van binnenuit bij inname. Dit zien wij wel zitten tijdens een zonovergoten toertocht in de zomer of fietsvakantie in de Franse hitte. Voor zware inspanningen zijn er ultra-gels en -chews met maximale koolhydraatopnames tot 120 gram per uur zodat je er langer tegenaan kunt tijdens monstertochten als de Jean Nelissen Classic of Drenthe200. De renners van Soudal-Quickstep team gebruiken de sportvoeding van het merk in ieder geval als brandstof voor hun trainingsritten en wedstrijden.

Maar wij zijn Dylan van Baarle en co nog niet achterna gegaan qua (trainings)intensiteit de afgelopen winter. Het is dus nog even wachten totdat we de voeding van 6D kunnen testen op intensieve (toer)tochten waarbij het erom spant. Deze review wordt aangevuld.
Bram de Vrind
Door Bram de Vrind

Gek van reizen én fietsen. Inspireert fietsers letterlijk hun grenzen te verleggen met reisverslagen op Fietssport.nl en in Fietssport Magazine.

Dit vind je misschien ook interessant