• Advertorial
  • Gewijzigd op 30 juni 2026

Bioracer introduceert het Speedwear AeroLite Wegritpak

Koeler rijden, sneller presteren. Met het nieuwe Speedwear AeroLite Wegritpak combineert Bioracer verkoeling en aerodynamica voor warme wedstrijddagen. De collectie wordt aangevuld met nieuwe Aero Sokken en Overschoenen.
Bioracer introduceert het Speedwear AeroLite Wegritpak
Bioracer introduceert het Speedwear AeroLite Wegritpak

AeroLite: balans tussen aerodynamica en koeling

Met het Speedwear AeroLite Wegritpak introduceert Bioracer een nieuw snelpak binnen zijn Speedwear Concept-lijn, ontwikkeld voor wedstrijden in warme en vochtige omstandigheden. Het pak speelt in op de belangrijke grens tussen aerodynamica en temperatuurmanagement. Zo blijven renners koel tijdens hoge intensiteit, zonder in te boeten op snelheid.



Het Speedwear AeroLite-pak combineert daarom Bioracers Race Position Fit met een nieuw PreCool-bovenstuk. De Race Position Fit helpt de renner om zijn of haar aerodynamische houding aan te houden, terwijl de PreCool-stof voor extra ventilatie rond het bovenlichaam zorgt. De stof bestaat uit een lichtgewicht polyester materiaal met semi meshstructuur en ripstop patroon. Daardoor kan lucht vrijer circuleren, zodat warmte sneller ontsnapt en transpiratie efficiënter wordt afgevoerd. De stof is sneldrogend en biedt UPF 40 bescherming. Bovendien is AeroLite 25 gram lichter dan het Speedwear Wegritpak, waardoor het pak nog beter inspeelt op de eisen van warme koersdagen.

"PreCool werd eerder ingezet bij extreme hitte en hoge luchtvochtigheid"


“PreCool werd eerder ingezet tijdens de Olympische Spelen in Tokyo, waar renners werden geconfronteerd met extreme hitte en hoge
luchtvochtigheid,” zegt Enrico Accorsi, Head of Product Development bij Bioracer. “In combinatie met Grafeen-technologie hielp de stof om het temperatuurmanagement van het lichaam te ondersteunen tijdens inspanningen op het hoogste niveau. Die ervaring vormde mee de basis voor AeroLite: een pak dat koeling en aerodynamische efficiëntie dichter bij elkaar brengt.”



Dit AeroLite Suit wordt verder afgewerkt met CleanCut-mouwen met gestreepte structuur, geïntegreerde HoneyComb-grippers, vier mesh achterzakken en het premium Wave zeem. Die elementen ondersteunen respectievelijk aansluiting, stabiliteit, functionaliteit en comfort tijdens wedstrijden en intensieve trainingen.

Overschoenen & sokken: extra kostbare watts winnen

Als aanvulling op het Speedwear AeroLite Wegritpak introduceert Bioracer ook een nieuwe generatie Speedwear Aero Overschoenen en Speedwear Aero Sokken. Beide accessoires vervolledigen de aerodynamische Speedwear setup en worden ook gedragen door de profrenners van Equipe Cycliste Groupama - FDJ United en Team TotalEnergies. De overschoenen en sokken maken gebruik van AeroFly stof: een gestreept
materiaal dat gecontroleerde turbulentie creëert, waardoor de lucht langer aangesloten blijft op schoen, sok en onderbeen en de aerodynamische weerstand helpt verminderen.

De CleanCut afwerking zorgt voor een strakke overgang van schoen naar sok en been, terwijl geïntegreerde grippers alles op zijn plaats houden tijdens intensieve inspanningen. “Ook rond de schoen valt aerodynamische winst te halen. Met de Aero Overschoenen maken we van een vaak onderschatte zone een onderdeel van de totale Speedwear setup,” zegt Enrico Accorsi, Head of Product Development bij Bioracer. De sokken voegen daar ademend comfort aan toe dankzij Climawell stof, die sneldrogend is en helpt om oververhitting en overmatig zweten te beperken. “Voor onze profrenners telt elk detail. Daarom ontwikkelden we een sok die compressie en aerodynamica vasthoudt, van start tot finish,” zegt Accorsi.




Beschikbaarheid

De nieuwste Speedwear Concept-producten van 2026 zijn vanaf nu verkrijgbaar. Ontdek de volledig collectie en vind jouw aerodynamisch voordeel hier: https://shop.bioracer.com/nl/pages/speedwear-concept
Redactie Fietssport
Door Redactie Fietssport

Redactie

Dit vind je misschien ook interessant