Welke toertocht ga jij dit weekend fietsen?
Met deze 5x toertochttips kan jouw weekend niet meer stuk. Veel plezier!
Decor is het Nederlands-Duitse grensgebied waar Tubbergen en de Duitse evenknie Uelsen elkaar de hand reiken. Een gebied met donkere bossen, heidevelden en verstilde vennen te midden van natuurgebieden als Springendal, Tutenberg, Wilsumerberg en Lönsberg. Een eeuwenoud coulisselandschap met oorspronkelijke ingrediënten die de echte liefhebber de adem beneemt: rulle zandwegen, rotsige bospaden, drassige weilanden. En dat alles met veel stijgen en dalen, maar vooral vals plat.
De marathon vindt plaats in een prachtig natuurgebied. Voor instandhouding van het gebied wordt een deel van het inschrijfgeld afgestaan aan Support for Nature. De marathon heeft niet het karakter van een wedstrijd, de organisatie heeft bewust gekozen voor een formule waarbij het recreatieve element voorop staat. Iedereen van jong tot oud kan meedoen en de marathon in eigen tempo fietsen.
Het evenement is een coproductie van de Wielertoerclub Tubbergen en Radfahrverein Olympia Uelsen en wordt georganiseerd onder auspiciën van de Nederlandse en Duitse wielerbond. Ook overheden, grondeigenaren en natuurbeschermingsorganisaties hebben hun medewerking verleend.
De deelnemers krijgen maar liefst 100 kilometer voor de kiezen. Als alternatief kan gekozen worden voor 75 en 55 kilometer. Onderweg worden meerdere verzorgingsposten aangedaan.
Ook dit jaar is er de “KIDSRUN” waarbij de kinderen (eventueel met hun ouders) onder begeleiding van een mountainbike-instructeur een route van ongeveer 20 km kunnen fietsen. Meer info.
Ga voor alle informatie naar www.grenslandmarathon.nl
Redactie Fietssport
Met deze 5x toertochttips kan jouw weekend niet meer stuk. Veel plezier!
Duik met je racefiets onder het IJ door.
Twee tochten door de Kop van Noord-Holland.
Omcirkel 2 juli in je agenda.
Win startbewijzen voor deze mooie toertocht.