Tinus (79) fietst 21.000 km per jaar: "Ik wil altijd verder, langer".
Dit lid van ATB-club Beilen is niet vies van een stukkie fietsen.
Onderzoeksbureau GfK heeft ook in 2016 in opdracht van fietsbeurs Bike MOTION Benelux en Wielersportbond NTFU onderzoek gedaan naar trends in de wielersport. Daaruit blijkt onder andere dat toertochten populairder zijn dat we tot nu toe dachten. En interessant is ook om te weten waar deelnemers voor kiezen.
Deelnemers aan een toertocht bepalen op basis van een aantal criteria of zij een tocht wel of niet gaan fietsen. Een mooie omgeving en een uitdagend parcours zijn daarbij belangrijke selectiecriteria. En misschien verrassend: het zijn vooral de kleinere lokale toertochten die veel bezocht worden.
Achttien procent van de 331.000 sportieve fietsers die deelneemt aan toertochten rijdt maar liefst 10 of meer toertochten per jaar. Kleinere toertochten in de eigen omgeving van de wielersporter zijn met meest populair. Ruim 100.000 fietsers nemen uitsluitend aan deze evenementen deel. Veertien procent neemt uitsluitend deel aan grote evenementen.
Volgens de Wielersportmonitor telt Nederland 849.000 wielersporters. Twee jaar geleden was dit nog 815.000. Dit betekent een groei van 34.000 wielersporters binnen twee jaar.
Meer weten over onderzoek en de wielersport. Lees dan het volledige rapport op NTFU.nl.
Redactie Fietssport
Dit lid van ATB-club Beilen is niet vies van een stukkie fietsen.
"Zelf zomaar iets bouwen is ongewenst"
Wat kunnen zij van elkaar leren?
Geduld is in MTB-routeland een schone zaak.
Tijd om je te laten inspireren, want het mooie weer schreeuwt om een fietstocht
24 vrouwen vertellen op de gravelbike over hun enthousiasme voor de sport
Wrijf de winterslaap uit je ogen.
Rijd 8 maart – Internationale Vrouwendag - mee met Fietssport en Fietsvrouwen.
Terug naar de bakermat.
Een ode aan wielrennen in de polder.