Houd het hoofd cool met deze handige fietshelm hacks
Als je haar maar goed zit.
De NTFU vindt elke gewonde wielersporter er één te veel. De wielersportbond wil daarom weten waar de ongevallen plaatsvinden en wat er precies gebeurt voorafgaand en tijdens zo'n fietsongeval. Maar ook: hoe wielersporters herstellen en welke nazorg ze krijgen. De bond gaat daarom samenwerken met VeiligheidNL. Zij helpen met data verzamelen en analyseren van ongevallen bij toertochten, gewone ritten en wedstrijden. Om een zo volledig mogelijk beeld te krijgen, werkt de NTFU ook samen met de KNWU.
Victor Zuidema, programmamanager sportblessurepreventie bij VeiligheidNL: "Van de 900.000 sportieve fietsers is iets meer dan 10 procent lid van een club. Samen met de NTFU en KNWU hebben we daarom het gezamenlijke doel gesteld om ons ook te gaan richten op de ongeorganiseerde sportieve fietser. Om beter zicht te krijgen op de toedracht van letsels die zij oplopen en welk handelingsperspectief we ze kunnen geven om zo het risico op letsels te verkleinen. En we onderzoeken hierbij ook hóe we die groep kunnen bereiken."Voor een belangrijk deel kun je zelf een ongeval voorkomen, door de fietstechnieken goed onder de knie te hebben. Met een techniektraining als Start2Bike leer je de basis van het mountainbiken of wielrennen bijvoorbeeld. Verder vertellen op mountainbikeroutes ook kleurcodebordjes hoe makkelijk of moeilijk de route is. Zo kun je dus beter inschatten of de route past bij je fietsvaardigheden.
Fietssport is er voor sportieve fietsers. Wij strijden voor het openhouden van routes/paden en het voortbestaan van toertochten en clubs. Sluit je bij ons aan zodat we in de toekomst kunnen blijven fietsen. Samen komen we verder.
Sluit je aanRedactie Fietssport
Als je haar maar goed zit.
Gevochten en gewonnen.
Spoiler alert: geen van beiden.
NTFU laat de goede kant van mountainbiken en gravelbiken op de Veluwe zien.
Houd rekening met de kwetsbare kleintjes.
Alle legale bosfietspaden binnenkort op je fietsnavigatie
Sportief en avontuurlijk, maar ook overlast.
Beren op de trail.
Trailfund helpt trailcrews belangrijk materiaal aan te schaffen voor onderhoud
NTFU wil voorkomen dat je als deelnemer flink meer gaat betalen